SP20

Konkurs poetycko – regionalny pt. "Te co skaczą i fruwają”

W poniedziałek t.j. 06.06.2016r. uczniowie z klasy II b i II c z Szkoły Podstawowej nr 20 z Dąbrowy Górniczej wraz
z wychowawcą Lucją Zapart uczestniczyli w podsumowaniu konkursu poetyckiego – regionalnego p.t. !”Te co skaczą i fruwają” w siedzibie Stowarzyszenia Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej . Z rąk Pani Prezes Grażyny Morcinek – Kalita odebrali nagrody książkowe, dyplomy, prezenty, foldery, otrzymali wiele gratulacji za aktywną postawę, pomysłowość, oraz ciekawą inwencję twórczą. Brawo zwycięzcy cieszymy się z Waszych osiągnięć!

Nagrodzeni uczniowie to:

- Marcel Włodarczyk- z klasy II b – III- miejsce – wych: Lucja Zapart

- Krzysztof Koziewicz - z klasy II b- wyróżnienie- wych: Lucja Zapart

- Wiktoria Turańska –z klasy IIc – III –miejsce- wych: Lucja Zapart

Czytaj dalej...

Konkurs piosenki anglojęzycznej

Dnia 27 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 26 w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej „Music is the key”, który adresowany był do uczniów klas IV-VI. Głównymi celami konkursu  było zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów oraz propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki. Uczennica naszej szkoły, Gabriela Foksa, zdobyła zaszczytne I miejsce. Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs plastyczno-językowy - plakat ekologiczny w języku angielskim

Dnia 21 kwietnia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za udział w III edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-językowego na plakat o tematyce ekologicznej w języku angielskim. Tematem edycji były  Gatunki chronione zwierząt i roślin w Polsce. Uczeń naszej szkoły, Kacper Bok kl. IVa, zdobył wyróżnienie.

Czytaj dalej...

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Memory Master"

Dnia 12 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Memory Master”.  Konkurs ten jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Dzięki nowej formie konkursu można przede wszystkim w nowoczesny sposób za pomocą technologii multimedialnej zachęcić uczniów do zdobycia nowej wiedzy i odświeżenia tej już nabytej. Konkurs trwał 45 minut i miał formę testu. Uczniowie po napisaniu oddawali testy, które następnie były wysyłane do komisji w Turku. Laureatem III stopnia została Amanda Cofała, a wyróżnienie otrzymały: Weronika Pastuszka oraz Martyna Faryna.
Serdecznie gratulujemy!

II Regionalny Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy

7 kwietnia odbyły się eliminacje do II Regionalnego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego pod hasłem „Uczeń mały, uczeń duży chce przyrodzie dobrze służyć”. Konkurs adresowany był do uczniów klas II. Jego celem było: zainteresowanie najmłodszych środowiskiem przyrodniczym – jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, budzenie etycznych postaw wobec otaczającego środowiska, rozwijanie spostrzegawczości, rozwijanie logicznego myślenia.

Czytaj dalej...

I Miejski Konkurs Plastyczny na „Plakat promujący czytelnictwo”

W dniu 16.03.2016r. uczniowie z klasy II b i II c ze Szkoły Podstawowej nr 20 z Dąbrowy Górniczej odebrali nagrody za udział w Miejskim konkursie plastycznym na "Plakat promujacy czytelnictwo". Podsumowanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym –Szenwald w Dąbrowie Górniczej. Laureaci to:
1.Krzysztof Koziewicz z klasy II b –II miejsce, wychowawca: mgr Lucja Zapart    
2.Hanna Jończyk    z klasy II c –I miejsce, wychowawca :mgr Małgorzata Bujak
Uroczystość przebiegła w miłej i przyjemnej atmosferze, nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pełni wrażeń,
zadowoleni wraz z opiekunem Lucją Zapart powrócili do szkoły.
Gratulujemy – życzymy dalszych sukcesów koleżanki , koledzy i wychowawcy.

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Szkolny Mistrz Ortografii”

Uczniowie z klas integracyjnych – Maria Stojek z klasy V a pod opieką nauczyciela j. polskiego – p.  Anety Mazur
i Damian Januszewski z klasy VI a pod opieką nauczyciela j. polskiego p. Alicji Krawczyk uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Szkolny Mistrz Ortografii” organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 5
w Dąbrowie Górniczej pod patronatem Wielkiej Ligi i Przeglądu Dąbrowskiego. Pracując zespołowo uczniowie zdobyli statuetkę - I miejsce dla szkoły. Tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii” otrzymała Maria Stojek (I miejsce indywidualnie), miejsce II – Damian Januszewski. Gratulujemy mistrzom!

VIII Regionalny Konkurs na Wiersz o Miłości i Przyjaźni „Powiedz mi jak…”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VIII Regionalnym Konkursie na Wiersz o Miłości i Przyjaźni „Powiedz mi jak…” organizowanym przez Gimnazjum nr 10 w Dąbrowie Górniczej pod patronatem TPD oraz Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Laureatką -  zdobywczynią I miejsca została uczennica klasy integracyjnej – IV a – Joanna Zelek. Komisja konkursowa doceniła również twórczość najmłodszej uczestniczki  - Weroniki Pastuszki także z klasy IV a, przyznając jej wyróżnienie. Uczennice pracowały pod okiem nauczyciela j. polskiego - pani Anety Mazur. Nagrodzonym gratulujemy!

VII Przegląd Twórczości uczniów Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Miasta

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swe umiejętności wokalne, taneczne, plastyczne oraz fotograficzne w czasie VII Przeglądu Twórczości uczniów Dąbrowskich Szkół o Puchar Prezydenta Miasta. Konkurs jest organizowany w ramach akcji charytatywnej „Graj i Pomagaj”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie zielonych kolonii dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty:Konkurs Plastyczny – klasy I-III:

Czytaj dalej...

Ogólnopolski konkurs "Memory Master"

Dnia 1 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego „Memory Master”. „Memory Master” jest ogólnopolskim konkursem leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs jest nowatorskim przedsięwzięciem na rynku edukacyjnym. Został zaprojektowany przez nauczycieli języka angielskiego jako pomocne narzędzie do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania.

Czytaj dalej...

Wojewódzki Konkurs Literacki: „Pewne prawdy nie mijają, powracają do ludzi wciąż”

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5c Karolina Koziewicz zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych w Wojewódzkim Konkursie Literackim: „Pewne prawdy nie mijają, powracają do ludzi wciąż”  zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Dyrektora RODN WOM Katowice, Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Doradcy Metodycznego Nauczycieli Języka Polskiego
w Dąbrowie Górniczej, przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Oświaty Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej oraz Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja
w Dąbrowie Górniczej z okazji ogłoszenia roku 2015 – Rokiem św. Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział 95 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego.

Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych i gimnazjów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Dąbrowie Górniczej, co roku uczestniczą wraz z nauczycielami
w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim dla szkół podstawowych i gimnazjów pod Patronatem: Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrza.
W tym roku 2015/2016 nasza szkoła, otrzymała dyplom za udział w XII tomie Antologii Poezji Dziecięcej.
Nagrodzeni uczniowie:
•    Weronika Pastuszka kl. IVa laureat, III miejsce /statuetka/ , opiekun mgr U. Michalska
•    Patryk Stryjek k. IVc laureat, wyróżnienie, opiekun mgr D. Dziurdzia
•    Krzysztof Koziewicz kl. IIb laureat , wyróżnienie, opiekun mgr L. Zapart    
•    Monika Półtorak kl. IId laureat, opiekun mgr M. Sikora
•    Karolina Węgrzynowicz kl. Vd laureat, opiekun mgr K. Jasiewicz
•    Partycja Maćkowska G4 laureat, opiekun mgr A. Mazur

Czytaj dalej...

Wojewódzki konkurs recyklingowy

27.11.2015r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Dąbrowie Górniczej, zostali zaproszeni po odbiór nagród do sali audio w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej wraz z opiekunem grupy mgr Lucją Zapart.
Nagrodzeni uczniowie to:
•    Lena Zbruk         kl. II b     I miejsce    wych. mgr L. Zapart
•    Lena Zbruk        kl. II b     wyróżnienie    wych. mgr L. Zapart
•    Oliwer Piekarski    kl. II b     II miejsce     wych. mgr L. Zapart    
•    Marcel Włodarczyk     kl. II b    III miejsce     wych. mgr L. Zapart
•    Oliwier Bednarczyk     kl. II c    III miejsce     wych. mgr M. Bujak
•    Oskar Klimek         kl. II d    wyróżnienie    wych. mgr M. Sikora
•    Paulina Wacławek     kl.V d    wyróżnienie
Ww. uczniowie, uczestniczyli w ponadwojewódzkim konkursie recyklingowym w kategorii szkoły podstawowe. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie” Ziemia i My”, Centrum Edukacji Ekologicznej w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj dalej...

KONKURS „NAWZAJEM” FUNDACJI „TRZEŹWY UMYSŁ”

Klasa integracyjna - IVa wraz z wychowawcami: Anetą Mazur i Grzegorzem Kubikiem w listopadzie 2015 roku wzięła udział  w konkursie „NAWZAJEM” organizowanym przez fundację „Trzeźwy Umysł” i monitorowanym przez szkolnego pedagoga – Panią Teresę Olszewską. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z pracą wybranej organizacji trzeciego sektora i zaprezentowanie celu jej działania na zdjęciach. Pięć, spośród wykonanych fotografii należało przesłać na adres fundacji. Czwartoklasiści mieli możliwość zorientowania się w działalności Stowarzyszenia Ziemia i My – Centrum Edukacji Ekologicznej mającego siedzibę w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj dalej...

Konkurs Recytatorski Poeci Polscy

W czwartek 18 listopada w Szkole Podstawowej nr 23 w Sosnowcu odbył się  konkurs recytatorski Poeci Polscy.
W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Michalina Bujak kl. Id, Barbara Kasprzak kl. IIb, Klaudia Bujak kl. IVb i Amelia Kowalczyk kl. IVc. Zaprezentowały one ciekawe interpretacje wierszy polskich twórców. Chociaż nie udało się stanąć na zwycięskim podium, obcowanie ze sztuką pięknego słowa poetyckiego na pewno przyniosło uczestniczkom wiele radości.

Sukces literacki

W roku szkolnym 2014/2015 nasze uczennice – obecnie absolwentki – Julia Kasprzak (6c) i  Kamelia Caban (6b)
w maju ubiegłego roku szkolnego uczestniczyły w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci
i Młodzieży „Kacze Pióro”
pod okiem nauczyciela polonisty – Anety Mazur. W listopadzie br. nadszedł czas ogłoszenia wyników. Julia Kasprzak została laureatką konkursu, jej opowiadanie pt. „Ruda” zwróciło uwagę konkursowego jury. Gratulacje! Sukces Julii jest dla nas powodem do dumy. Zachęcamy do lektury mrocznego, niezwykłego opowiadania
i do dzielenia się własną twórczością.

Telefony:

 

sekretariat: 32 262 51 62

(w godzianch 8-15)

fax: 32 262 51 62

Adres:

ulica: Adamieckiego 12

41 - 300 Dąbrowa Górnicza

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Konkursy 2015 2016