SP20

Zakończenie klas szóstych

27 czerwca uczniowie szóstych klas uroczyście zakończyli rok szkolny 2013/2014. Był to dla nich szczególny moment, ponieważ było to także pożegnanie z naszą szkołą.
                            „Ile razem dróg przebytych?
                            Ile ścieżek przedeptanych? (…)
                            Ile deszczów, ile śniegów
                            wiszących nad latarniami?
                            Ile w trudzie nieustannym
                            Wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? (…)
                                  Chciałbym wszystkie takie chwile
                                  Ocalić od zapomnienia.”
Uroczystość rozpoczęła się słowami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Czytaj dalej...

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dnia 27 czerwca 2014 roku o godzinie 9.00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. W trakcie uroczystości Pani Dyrektor Renata Witas – Osuszek nagrodziła najlepszych uczniów naszej szkoły oraz wręczyła podziękowania rodzicom. Po części oficjalnej uczniowie klasy Vc zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Anety Mazur i pani Anny Karni.

Czytaj dalej...

Wycieczka górska – 16 – 18 czerwca 2014r.

Klasa VI a, Vc, Vb i kilka osób z klasy Vb, w sumie spora grupa – 41 osób pod opieką wychowawców: pani Aleksandry Jonczyk, Anety Mazur, Anny Karni oraz pani Marty Sierpińskiej i pana Grzegorza Kubika byli uczestnikami trzydniowej górskiej wyprawy do Zakopanego i w Pieniny. Wycieczka niezwykle wymagająca okazała się strzałem
w dziesiątkę. Dzieci spisały się fantastycznie! Bez marudzenia pokonywały naprawdę spore odległości, nauczyciele dzielnie dotrzymywali im kroku. W pierwszym dniu, bezpośrednio po podróży, podziwialiśmy widoki z Doliny Kościeliskiej (9km) sięgającej od podnóża Tatr do ich głównego grzbietu, naprawdę warto!


Podsumowaniem dnia było ognisko, kiełbaski, śpiew, żarty, spotkanie z uroczym byczkiem, gonitwy po wieczornej łące…Nie do wiary, że na to wszystko starczyło energii. Dzień drugi rozpoczęliśmy od wczesnej pobudki i wyprawy nad Morskie Oko (9 km). Niezapomniane wrażenia, przepiękne widoki i dodatkowa atrakcja – wyławianie pieniążków
z jeziora, nie dla zysku! Przewodnik wspomniał o niekorzystnym wpływie monet, które wrzucają do Morskiego Oka turyści, niektórzy chcieli ratować to piękne miejsce nawet kosztem przemoczonych butów. Wieczór zapowiadał się równie ciekawie: spacer po Krupówkach i dyskoteka. Przekonaliśmy się, że podróże kształcą! Kilkoro spośród uczestników naszej wycieczki dowiedziało się, że Krupówki to nie góra,  na którą będą się wspinać, lecz reprezentacyjna ulica w Zakopanem położona w centrum miasta. Na wszystkie atrakcje tego dnia starczyło sił, zaczynało brakować tylko kieszonkowych. Dzień trzeci należał chyba do najcięższych: przejazd do Czorsztyna – zwiedzanie ruin zamku, spacer do prawdziwej bacówki – degustacja żętycy – serwatki z owczego mleka, zakup pysznych oscypków, poznanie procesu ich tworzenia i wyprawa na Trzy Korony (982 m n.p.m. – 9,5 km). Pogoda piękna, żar z nieba trochę utrudniał pierwsze podejścia, ale potem w cieniu drzew szło się naprawdę przyjemnie. Na szczycie taras widokowy zrekompensował cały trud wspinaczki. Dzień zakończył się ważną wizytą w restauracji MacDonald’s i szczęśliwym, bezpiecznym powrotem do domu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dyscypliny, wytrzymałości i chęci pokonywania własnych słabości!

A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd

Uczniowie klasy Ic i Ib z p. Dorotą Konopelską i p. Anną Surowiec w maju mieli okazję wybrać się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na przedstawienie pt. "Kot w butach”. Głównym celem wyjazdu było przygotowanie dzieci do świadomego, aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, rozbudzanie zainteresowań teatrem.

Czytaj dalej...

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy

"W dniu 21 maja 2014 roku uczniowie klasy VI b i VI c oraz kilkoro uczniów klas piątych SP 20 w Dąbrowie Górniczej wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Pomysłodawcą i organizatorem wycieczki była Pani mgr Alicja Paterek, a opiekunami: Pani Dyrektor Renata Witas-Osuszek, Pani Maria Chmielewska i  Pani Anna Wilkus. Musieliśmy wcześnie wstać, bo zbiórka przed szkołą była już o szóstej rano. Jechaliśmy sześć godzin, podróż była męcząca i długa, ale w autokarze było wesoło. Na miejscu byliśmy o godz. 12.00. Zwiedzanie zaczęliśmy pod Kolumną Zygmunta III Wazy, gdzie poznaliśmy naszego przewodnika.

Czytaj dalej...

Uczniowie klas czwartych w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

W dniu 20 maja 2014r. uczniowie wszystkich klas czwartych naszej szkoły udali się do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na przedstawienie pt. „Najmniejszy bal świata”. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu była Pani Aneta Mazur, a opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Izabela Murska, Agata Gilicińska i Anna Wilkus.

Czytaj dalej...

Wycieczka w Beskidy

13 maja Szkolne Koło Turystyczne, po raz kolejny wybrało się na wycieczkę w Beskidy. Trzydziestodwuosobowa grupa, pod opieką pań: Anny Karni, Małgorzaty Bujak, Maryli Koch, Marty Sierpińskiej i Małgorzaty Szewczyk przeszła tym razem następującą trasę:  

Czytaj dalej...

Teatr Nowy w Zabrzu

W dniu 8 maja 2014 roku gościnne progi Teatru Nowego w Zabrzu powitali uczniowie klas: 5c, 6a i 6c wraz
z opiekunami: panią Anną Wilkus, Anetą Mazur i Aleksandrą Jonczyk. Mieli okazję obejrzeć niezwykle przejmujący spektakl przygotowany na podstawie książki „Oskar i Pani Róża” francuskiego pisarza Erica Emanuela Schmitta.

Czytaj dalej...

Apel z okazji Konstytucji 3 Maja

W dniu 5 maja 2014r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy 4A i 4C pod kierunkiem wychowawców p.Marty Nadwodnej, p.Izabeli Murskiej i p.Beaty Pyrkowskiej.

Czytaj dalej...

Akademia z okazji Wielkanocy

W dniu 15 kwietnia 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji „Świąt Wielkanocnych” dla Koleżanek i Kolegów oraz zaproszonych Gości. Organizatorami ww. uroczystości byli uczniowie z pionu klas trzecich oraz wychowawcy: B. Antas, I. Woźny, L. Zapart, M. Sikora. Przy barwnej i kolorowej oprawie plastycznej, uczniowie prezentowali swój program artystyczny pod hasłem „Wielkanocne tradycje, symbole i zwyczaje”.

Czytaj dalej...

WARSZTATY PRZYRODNICZE " HUSAR" W KUŹNICZCE NOWEJ 14.04.2014r.

Podczas wycieczki autokarowej klas Ib i Ic z p. Anną Surowiec i p.Dorotą Konopelską do gospodarstwa agroturystycznego w Kuźniczce Nowej, braliśmy udział w bloku edukacyjnym pt. "Pszczoły - nauczycielki ekologii". Zgłębialiśmy tajemnice pszczelarstwa, degustowaliśmy pyłek i miód, a także sami wykonywaliśmy świeczki
z pszczelego wosku i poznawaliśmy zasady bezpiecznego kontaktu z końmi.

Czytaj dalej...

Pierwsza wiosenna wędrówka po górach

8 kwietnia trzydziestoosobowa grupa Miłośników Beskidów wybrała się wraz z opiekunami - paniami: Anną Karnią, Małgorzatą Bujak, Martą Sierpińską i Małgorzatą Szewczyk, na pierwszą wiosenną wędrówkę po górach.Tym razem udaliśmy się pociągiem do stacji Ustroń Polana.

Czytaj dalej...

Klasa 3c i 4c na festiwalu nauki

Dnia 24 marca rozpoczął się w naszym mieście Festiwal Nauki. W ramach  festiwalu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty „Z ortografią za pan brat”. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 3c i 4c wraz
z wychowawcami.

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet w kinie Helios

7 marca, w przededniu Dnia Kobiet uczniowie naszej szkoły uczcili to święto w kinie Helios w Dąbrowie Górniczej. Chłopcy z klas 3c, 4a,b,c, 5a,b,c,d, oraz 6c zaprosili dziewczynki na film „Pan Peabody i Sherman”. Ten rysunkowy, trzymający w napięciu film był nie tylko świetną rozrywką ale także wiele nas nauczył. Film nawiązywał do historii, kultury, przyrody , matematyki i fizyki. Po seansie wszystkim, a szczególnie dziewczynkom dopisywał dobry humor.

Dzień otwarty dla przedszkolaków i rodziców

15 marca gościliśmy w progach szkoły sześciolatków - przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. W tym dniu nasza szkoła zorganizowała dla dąbrowskich przedszkoli Dni Otwarte. Celem było zaprezentowanie dzieciom i ich opiekunom, co szkoła ma dla nich do zaoferowania i pokazania, w jaki sposób się w niej uczymy i bawimy. Chociaż pogoda w tym dniu nie dopisała, frekwencja okazała się duża.

Czytaj dalej...

Przedstawienie teatralne kl.2b

W czwartek tj. 27 lutego br. odbyła się w naszej szkole prezentacja widowiska pt. "Po co jest zima?". Wystąpili uczniowie z klasy IIb, uczestnicy kółka teatralnego pod kierownictwem p. Jolanty Dziuby. Zimowa dekoracja, kolorowe kostiumy i wesołe piosenki uatrakcyjniły przedstawienie. Widzami byli: p. Dyrektor oraz uczniowie klas pierwszych
i drugich wraz  z wychowawcami.

Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIc

Już stało się tradycją naszej klasy III c, że uczniowie, co roku spotykają się z zaproszonymi gośćmi z okazji rożnych ważnych świat i uroczystości. Tak stało się 17 lutego 2014 r., kiedy uczniowie z klasy IIIc serdecznie powitali w murach naszej szkoły „Babcię i Dziadka” z okazji ich wspólnego święta. Odśpiewane przez uczniów razem: „Sto lat niech żyją”, wzruszyło wszystkich do łez. Wnukowie dziękowali „Babci i Dziadkowi” za ich trud, poświecenie, opieką i każdą wspólnie spędzoną chwilę, wyrażając to słowami: „…Niech nam żyją babcie i dziadkowie też, bo bez nich jest świat markotny, o tym dobrze wiesz…”.

Czytaj dalej...

Karnawał z Babcią i Dziadkiem w Ib

W piątek 14.02.2014 roku  w szkole zjawili się niezwykli goście – Babcie i Dziadkowie. Wnuki przywitały
ich programem artystycznym. Teatrzyk „Bajbaj” przedstawił  znanych bohaterów bajek w nowych  sytuacjach
w inscenizacji pt. „Noc bajek”. Na scenie spacerowały: wróżka, krasnale, królewna Śnieżka, groźna Baba Jaga, smok,  Calineczka, rycerz, kot w butach i wiele innych postaci bajkowych.

Czytaj dalej...

Wycieczka klasy 3d do Zatoru

Dnia 14 lutego 2014r. uczniowie klasy III d z wychowawcą Mirosławą Sikorą oraz z rodzicami udali się do Zatoru - niewielkiego miasteczka w południowej Polsce. W Parku Świętego Mikołaja czekało na nas wiele atrakcji . Wędrowaliśmy ścieżkami bajek , gdzie przeżyliśmy chwile wzruszeń i radości. Pani przewodnik  ożywiła wspomnienia znanych bajek, baśni , legend. Na zaczarowanej ścieżce  ,, Parku Św. Mikołaja” spotkaliśmy magiczne postacie
z ulubionych bajek w scenerii tysięcy magicznych światełek oświetlających cały park.

Czytaj dalej...

Bal karnawałowy klas IV-VI

12 lutego 2014 roku, Samorząd Szkolny zorganizował dla klas IV-VI Bal Karnawałowy. Zeszłoroczna zabawa pokazała, że uczniowie klas starszych także lubią przebierać się i tańczyć w rytm karnawałowych przebojów.

Czytaj dalej...

Telefony:

 

sekretariat: 32 262 51 62

(w godzianch 8-15)

fax: 32 262 51 62

Adres:

ulica: Adamieckiego 12

41 - 300 Dąbrowa Górnicza

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Kronika 2013/2014