SP20

28 czerwca 2013r. - zakończenie roku szkolnego

DSCN844828 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/2013. Przedstawiciele młodzieży powitali dyrekcję szkoły, zaproszonych gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Po wprowadzeniu sztandaru odbyła się część oficjalna. Pani Dyrektor Renata Witas-Osuszek nagrodziła uczniów naszej szkoły, którzy dzięki systematycznej pracy oraz nienagannej postawie osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.

Czytaj dalej...

Ostatnia dyskoteka i konkurs "Mam talent"

SAM 935819.06.2013r. odbyła się nasza ostatnia dyskoteka szkolna w tym roku. Jest już naszą tradycją organizowanie na ostatniej dyskotece konkursu „Mam Talent”.

Czytaj dalej...

Komers klas 6 w Bochni

SDC1118214 i 15 czerwca uczniowie klas 6 pojechali na komers do Kopalni Soli
w Bochni. Wycieczka trwała 2 dni. Pierwszego dnia szóstoklasiści zwiedzili zamek w Pieskowej Skale, Ojców, Grotę Łokietka oraz wąwóz Ciasne Skałki
i Bramę Krakowską.

Czytaj dalej...

Zielone kolonie w Sianożętach

DSC01088Uczniowie czterech klas trzecich wyjechali na zieloną szkołę do nadmorskiej miejscowości – Sianożęty koło Ustronia Morskiego.To po prostu trzeba przeżyć !!! Przez dwa tygodnie oddychaliśmy świeżym powietrzem, bawiliśmy się na placu zabaw, budowaliśmy  zamki na plaży, wiele godzin spędziliśmy na spacerach.

Czytaj dalej...

Wycieczka do Błędowa kl.6b

1 4W dniu 06.06.2013r. uczniowie klasy 6b, pod opieką wychowawcy – mgr Ksymeny Jasiewicz i mgr Aleksandry Jonczyk, pojechali na wycieczkę do Błędowa. Był to wyjazd tak naprawdę pożegnalny – ostatnia wspólna impreza, za chwilę witać ich będą progi gimnazjów.

Czytaj dalej...

Wycieczka do Wrocławia kl. 4c, 5a i 5c

P6130045Dnia 13 czerwca 2013 roku w przepiękny, słoneczny dzień uczniowie klasy 4c, 5a i 5c pod opieką pani A. Jonczyk, K. Jasiewicz, A. Wilkus, A. Mazur były uczestnikami całodniowej wycieczki do Wrocławia. Wszystko przebiegło bez problemów, jedynym dyskomfortem była wysoka temperatura panująca już od rana. Droga do celu była dość długa. 

Czytaj dalej...

Przedstawienie teatralne dla Rodziców

10 czerwca 2013 roku o godzinie 16.30 uczestnicy kółka teatralnego „Sufler” zaprezentowali rodzicom sztukę profilaktyczną „O królewnie Pięknotce i rycerzu Piegocerzu” na podstawie scenariusza tworzonego wspólnie
z opiekunami – panią Anną Wilkus i panią Anetą Mazur na zajęciach.  Zgromadzeni rodzice mieli okazję podziwiać grę młodych aktorów, ich poczucie humoru i ogromny wkład pracy w przygotowanie występu.

"Bibliotecznea Corrida, czyli walka z bykami...ortograficznymi"

13 czerwca 2013r. trzech finalistów "Bibliotecznej Corridy, czyli walki z bykami... ortograficznymi": Anna Kania
z klasy VIc, Adrianna Kwiecień z klasy VId oraz Jan Dormomoniec z klasy Vb przystąpiło do finałowej rywalizacji o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii.

Czytaj dalej...

Ostatnia wycieczka Koła Miłośników Beskidów "Rogacze"

SAM 926712 czerwca 2013r. dwudziestoosobowa grupa uczniów, członków Koła Miłośników Beskidów "Rogacze" wraz
z opiekunami, paniami: Anną Karnią, Martą Sierpińską i Małgorzatą Bujak, udała się na ostatnią w tym roku szkolnym górską wędrówkę. Tym razem zmieniliśmy trochę kierunek i udaliśmy się pociągiem do stacji Węgierska Górka.

Czytaj dalej...

DZIEŃ SPORTU W SP-20

 

IMG 0171Dzień 29 maja 2013r. w naszej szkole zorganizowany był w formie rywalizacji sportowej. Nauczyciele wychowania fizycznego opracowali harmonogram
i regulamin imprezy, wyznaczyli funkcje, określili obowiązki uczniów, klas
i nauczycieli przydzielonych do pomocy. Celem tak zorganizowanego dnia było:

Czytaj dalej...

Rogacze na Magurce

 

SAM 902516 maja, w niezwykle słoneczny czwartek, dziewiętnastoosobowa grupa członków Koła Turystycznego "Rogacze" wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Bujak, Anną Karnią i Martą Sierpińską wybrała się na pierwszą wiosenną wycieczkę w Beskidy.

Czytaj dalej...

Uczniowie z klas IV na wycieczce w Krakowie

IMG 4113Dnia 22 V 2013r. uczniowie z klas IV a, b, c, d z opiekunami: p. Anetą Pałką, p. Joanną Walasek i p. Elizą Kołodziej byli na wycieczce w Krakowie. Zwiedzanie rozpoczęli od Wawelu, gdzie  obejrzeli Zamek Królewski, Katedrę, groby królewskie, Dzwon Zygmunta, Smoczą Jamę i Muzeum Katedralne.

Czytaj dalej...

XIII Miejski Konkurs Piosenki Religijnej

PIOSENKA (81)W naszej szkole już po raz dziewiąty został zorganizowany i przeprowadzony XIII Miejski Konkurs Piosenki Religijnej dla szkól podstawowych w naszym mieście.

Read the full story

Apel, poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

akademiaW dniu 28 kwietnia 2013r. odbył się uroczysty apel, poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali uczniowie klas: 5a i 6b, kierowani przez wychowawców – mgr Aleksandrę Jonczyk i mgr Ksymenę Jasiewicz.

Czytaj dalej...

Wycieczka na Szlaku Piastowskim

DSCN3396W dniach 15-17 maja cześć uczniów  z kl. Vb, IVb i VIb pod opieką pani Alicji Paterek, wzięła udział w zorganizowanej przez panią Zofię Duszyńską z SP 16, trzydniowej wycieczce na Szlaku Piastowskim. Wycieczka ta pozwoliła poznać nam zabytki związane z początkami państwa polskiego oraz przybliżyć sobie życie i działalność pierwszych Piastów.

Czytaj dalej...

Warsztaty ekologiczne w CH. Pogoria w Dąbrowie Górniczej

DSCF5119Stowarzyszenie Ziemia i My – Centrum Edukacji ekologicznej zaprosiło naszą szkołę do wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych w CH. Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Z zaproszenia tego skorzystała klasa IVd, której udział zgłosiła pani mgr Jolanta Ruda –Darul.

Czytaj dalej...

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

 

SAM 309919 marca, jak co roku, uczniowie klas pierwszych zostali w Szkolnej Bibliotece pasowani na czytelnika. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym zasad wypożyczania książek, księgozbioru i regulaminu, uczniowie przeszli do czytelni, gdzie czekał na nich prawdziwy test na pełnoprawnego czytelnika.

Czytaj dalej...

Wielkanocna akademia

 

SAM 3132Dnia 21 marca 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Wielkanoc, to najstarsze
i uroczyście obchodzone przez chrześcijan święto.

Czytaj dalej...

Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców

 

DSC 067212 marca zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców.  W tym dniu od godziny 14.00 wszyscy czekaliśmy na przyszłych pierwszoklasistów w murach naszej szkoły. Pragnęliśmy zaprezentować wszystko to, co mamy przyszłym uczniom do zaoferowania.

Czytaj dalej...

„Najsympatyczniejsza Dziewczyna w Szkole”

SAM 3007 

Jak co roku w Dniu Kobiet chłopcy wybierali „Najsympatyczniejszą Dziewczynę w Szkole”. Wybory te są już naszą tradycją a uczniowie mają duży problem z wyborem tej „Najsympatyczniejszej”.

Czytaj dalej...

Telefony:

 

sekretariat: 32 262 51 62

(w godzianch 8-15)

fax: 32 262 51 62

Adres:

ulica: Adamieckiego 12

41 - 300 Dąbrowa Górnicza

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Kronika 2012/2013