SP20

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca to najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień roku szkolnego - uroczyste zakończenie zajęć szkolnych i początek upragnionych wakacji. Prowadzący uroczystość uczniowie klas piątych powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, gości oraz rodziców obecnych na akademii. Z rąk Pani dyrektor Renaty Witas-Osuszek najlepsi i najaktywniejsi uczniowie, którzy wypracowali średnią ocen 5,0 i powyżej oraz wzorowe zachowanie, odebrali zasłużone laury. Uroczystość stała się również okazją do nagrodzenia za stuprocentową frekwencję. Podziękowania i zaszczytny tytuł „Przyjaciela szkoły” wręczono rodzicom, którzy w wyjątkowy sposób zaangażowali się w pracę na rzecz szkoły.

Czytaj dalej...

Podsumowanie osiągnięć roku szkolnego 2015/2016

Miło nam poinformować, że 23 czerwca 2016r. Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza na uroczystym spotkaniu w Technicznych Zakładach Naukowych wręczył listy gratulacyjne i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Nagrody za szczególne osiągnięcia otrzymali:
1.    Patrycja Makówka
2.    Karolina Węgrzynowicz
3.    Julia Kasprzak
4.    Maria Stojek
5.    Kinga Haberka
6.    Karolina Koziewicz
7.    Amanda Cofała
8.    Krzysztof Koziewicz
9.    Patryk Stryjek
10.    Weronika Pastuszka
11.    Monika Półtorak
12.    Lena Zbruk
13.    Oliwier Bednarczyk
14.    Marcel Włodarczyk
15.    Oliwier Piekarski
16.    Joanna Towarek
17.    Adrianna Gieltowska
18.    Hanna Włodek

Czytaj dalej...

DZIEŃ CZTERECH ŁAPEK

Dnia 16 czerwca 2016r. odbyła się w naszej szkole żywa lekcja przyrody pt.: „Dzień czterech łapek”, która przyciągnęła w nasze mury  wszystkich miłośników zwierząt. Uczniowie oraz rodzice mogli przyjść i pochwalić się swoimi pupilami przed szerszą publicznością. Zawitały do nas małe i duże pieski, które miały do pokonania różne tory przeszkód oraz mogły zaprezentować swoje indywidualne umiejętności. Właściciele piesków dumnie pokazywali jakie komendy pupile potrafiły wykonać. Następnie jury wybierało zwycięską trójkę w każdej kategorii, a publiczność swojego ulubieńca.

Czytaj dalej...

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE I D

Dnia 13 czerwca obchodziliśmy w naszej klasie uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na ten dzień sala nasza była odświętnie udekorowana, a na Rodziców czekały miłe niespodzianki. Dzieci wyraziły swoim kochanym Mamom i Tatom wdzięczność za trud wychowania poprzez występ artystyczny. Przedstawiły scenki teatralne, wiersze, piosenki oraz życzenia, specjalnie wybrane na to wyjątkowe święto. Staraliśmy się wypaść jak najlepiej, aby pokazać Rodzicom, jak bardzo ich kochamy. Po występach dzieci wręczyły Rodzicom upominki: kwiaty, krawaty oraz portrety, które własnoręcznie wykonały. Podczas uroczystości nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Spotkanie przebiegało
w miłej i życzliwej atmosferze, było pełne wzruszeń i emocji.

Filmowa przygoda z ,,Angry Birds” w kinie Helios - kl.1d, kl.2d

Dnia 30 maja 2016r. klasy I d i II d wraz z wychowawczyniami: panią Urszulą Michalską, Mirosławą Sikorą oraz Anną Wierzbowską były w kinie ,,Helios” na filmie pt. ,,Angry birds’’. Jest to animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Film zabrał nas w egzotyczny świat zamieszkały przez kolorowe ptaki – nieloty. Dzieci miały okazję poznać rajską wyspę z ptasimi outsiderami – temperamentnym Redem, szybkim jak wiatr Chuckiem i nieco wybuchowym Bombem. Idylliczny krajobraz wyspy przerwało przybycie tajemniczych zielonych świnek, które jak się okazało oszukały sympatyczne nieloty. Film zakończył się jednak szczęśliwie, dzieci poznały wesołe przygody bajecznych ptaków.

1.06.2016r. 3b świętuje na Jarmarku Bajek i Baśni

Dzień Dziecka rozpoczął się dla 3b wraz z wychowawczynią Anną Surowiec bajkowo i kolorowo. A to wszystko za sprawą Jarmarku Bajek i Baśni, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Wzięliśmy udział w niezwykłym, literackim wydarzeniu.  Imprezę rozpoczęliśmy  pochodem bajkowych postaci, który wyruszył o godzinie 11:00 spod Biblioteki Głównej w kierunku Parku Hallera. Towarzyszyli nam  szczudlarze, Orkiestra Dęta OSP Ujejsce wraz
z mażoretkami. W parku  czekały nas ciekawe gry, konkursy zwinnościowe, pokaz żonglerki,  zabawy z nagrodami oraz odbyło się spotkanie z pisarką Joanną Krzyżanek.

Czytaj dalej...

Współpraca kl.2a z Przedszkolem nr 20

W mijającym roku  szkolnym 2015/2016 klasa II a współpracowała z grupą  przedszkolną „Biedronki” z Przedszkola nr 20. Nasza klasa gościła przedszkolaków dwukrotnie. Podczas tych spotkań dzieci bawiły się i wspólnie wykonywały prace plastyczne. Uczniowie naszej klasy odwiedzili kilkukrotnie swoich młodszych kolegów. Dzieci spędziły wesoło czas bawiąc się i oglądając występy przedszkolaków z okazji np. Dnia Babci i Dziadka czy Pierwszego dnia Wiosny. Spotkania uczniów z przedszkolakami sprawiają wszystkim dzieciom wiele radości – uczniowie mogą powrócić  do miejsca, w którym spędzili kilka lat swojego życia, a młodsze dzieci z kolei mają niepowtarzalną okazję na poznanie przyszłej szkoły.

Klasa 2a w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W mijającym roku szkolnym 2015/2016klasa II a wraz z wychowawczyniami Panią Iwoną Woźny i Panią Edytą Dziubą wielokrotnie uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych organizowanych przez dąbrowskie biblioteki: Miejską oraz Filię nr 1. W tej pierwszej przewodnikiem była Pani Karina , która oprowadziła nas po bibliotece, miejscach dostępnych dla czytelników, ale również i tych, do których dostęp mają jedynie pracownicy tego magicznego miejsca. Pani zapoznawała nas także z „Przygodami koszmarnego Karolka”- ulubieńca dzieci.

Czytaj dalej...

2b i 2d w Kopalni Wieliczka

W dniu 25.05.2016r. uczniowie z klas drugich II b ,II d wraz ze swoimi wychowawcami Lucją Zapart ,Mirosławą Sikorą oraz opiekunem Stanisławą Lopatką w godzinach rannych, autokarem wyruszyli w stronę Krakowa. Radości było co niemiara .Pogoda słoneczna, buzie dzieci uśmiechnięte, wszyscy pełni wrażeń. Co zobaczymy i jak spędzimy ten dzień? Mimo dużego ruchu na drogach i korków ulicznych, dotarliśmy na wyznaczone miejsce t .j. „Kopalni Wieliczki" .Zaskoczył nas gwar, duży ruch i wokół  tłumy turystów z różnych stron świata .Po zakupieniu przez nasze Panie biletów wstępu i uzgodnieniu wszelkich formalności ,weszliśmy na teren kopalni. Spotkanie z Panią Przewodnik było pouczające ,dotyczące bezpiecznego zachowania się w kopalni. Po odprawie ruszyliśmy w dół kopalni, gdzie do pokonania mieliśmy 380 drewnianych schodów. W głębi kopalni przywitała nas ciemność, chód i duże lśniące różnymi barwami solne skały.

Czytaj dalej...

Podróż do Zaginionego Świata Dinozaurów klasy 1d

Dnia 24.05.2016r. uczniowie kl.Id wraz z wychowawczynią Urszulą Michalską i panią Lidią Chrzanowską, byli na wystawie edukacyjnej w Centrum Handlowym „Pogoria”. Dzieci odbyły historyczną podróż do Zaginionego Świata Dinozaurów. Podczas tej wędrówki poznały strefę wykopalisk archeologicznych, w której zamieniły się w małych paleontologów i odkryły ogromny szkielet dinozaura.

Czytaj dalej...

Impreza integracyjna - "My Mamusie i Tatusiów kochamy i do wspólnej zabawy zapraszamy"

Po zajęciach  dydaktycznych w godzinach popołudniowych w dniu 23.05.20016r.na pierwszym piętrze holu górnego korytarza  SP20 w Dąbrowie Górniczej, można było zauważyć  ruch wśród nauczycieli i uczniów. Co się dzieje, pytali uczniowie z innych klas. Dzisiaj odbędzie się impreza integracyjna, otwarta dla środowiska (rodziców, znajomych
i przyjaciół naszej szkoły), pod hasłem „ My Mamusie i Tatusiów kochamy i do wspólnej zabawy zapraszamy”. Wspaniała oprawa plastyczna, dekoracja korytarza, stolików, przygotowane upominki w postaci barwnych kwiatów dla zaproszonych gości, kolorowe gadżety i elementy dekoracyjne do wykonania wspólnej pracy z rodzicami - „zakładek”, wszystko to sprawiło miłe wrażenie. W dali rozbrzmiewały znane melodie i piosenki: ”Kochani Rodzice,” „Droga Mamo.” Było w sumie kolorowo i wzruszająco. Nad całością uroczystości czuwali następujący nauczyciele: Lucja Zapart, Małgorzata Bujak, Jolanta Górnik, Barbara Antas oraz koleżanki ze świetlicy szkolnej: Marta Sierpińska, Anna Wierzbowska, Violetta Baranek, Karina Wojciechowska. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie, goście dopisali, korytarze wypełniły się rodzicami po brzegi.

Czytaj dalej...

Wycieczka do Wytwórni Filmów Animowanych w Bielsku - Białej - 1a, 2a, 2e

18  maja 2016 roku uczniowie klas: Ia, IIa oraz IIe  wraz  z  wychowawczyniami, Paniami: Agnieszką Owczarek, Dominiką Bogacką, Iwoną Woźny, Edyta Dziubą oraz Filomeną Pawlik uczestniczyli w wycieczce do Wytwórni Filmów Animowanych w Bielsku – Białej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pana Krzysztofa -  pracownika Wytwórni, który opowiadał o poszczególnych etapach tworzenia filmu animowanego. Przewodnik pokazywał, jak powstają rysunki do bajek i, jak wiele pracy trzeba włożyć w wyprodukowanie choćby krótkiego filmu animowanego.

Czytaj dalej...

Rodzinne warsztaty z decoupage w IIIb

12 maja 2016r. odbyły się w naszej klasie wyjątkowe warsztaty, bo z udziałem babci i mamy naszej uczennicy Zuzi W. Uczestnicy warsztatów poznawali krok po kroku  technikę decoupage, którą ozdabiali wazony i inne przedmioty ze szkła, drewna, plastiku. Wszyscy zabrali się do pracy z wielkim zaangażowaniem. Nanosili elementy papierowych serwetek pieczołowicie z ogromną cierpliwością, a efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach. Dla wielu był to nie lada wysiłek nagrodzony jakże ogromną satysfakcją pod koniec wspólnej pracy. Pragniemy podziękować Paniom za ich udział, cierpliwość  i zaangażowanie w  prowadzeniu zajęć. Przedmioty stworzone metodą serwetkową pod kierunkiem pań z pewnością będą pięknym upominkiem.

Spotkanie 3b z pisarzem Grzegorzem Kasdepke

Dzieci z klasy 3b dobrze znają twórczość, dorobek pisarski i postać pisarza. Bohaterowie jego opowiadań trafili nawet do szkolnych podręczników. Dzieci pracowały z multibokiem, do którego na stale zagościły Kuba i Buba, ciesząc się niezwykłym powodzeniem wśród uczniów. Teraz poznały go osobiście, uczestnicząc w spotkaniu autorskim przygotowanym przez  pracowników biblioteki. Spotkanie odbyło się 13 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej.Było ciekawie, interesująco i niepowtarzalnie. Pan Grzegorz Kasdepke, autor wielu bestsellerów, laureat licznych nagród i wyróżnień okazał się przemiłym, kontaktowym człowiekiem.

Czytaj dalej...

Wycieczka do Błędowa - 5d, 6c

12 maja uczniowie klas 5d i 6c pod opieką mgr Jolanty Rudej – Darul i mgr Ksymeny Jasiewicz w ramach współpracy z Fundacją Ziemia i My udali się na wycieczkę w okolice Błędowa. Podziwiać mogli piękne widoki Pustyni Błędowskiej, poczuć jej piasek nie tylko pod, ale i w samych butach, zabawić się w pobliskim parku, przejść pod opieką pana leśniczego urokliwymi ścieżkami okolic pustyni, dowiedzieć się wielu ciekawostek o tutejszej faunie
i florze, by na koniec w bazie Eurocamping posilić się kiełbaską z ogniska przy jednoczesnej zabawie w piłkę, grze
w karty, spacerach i… dziewczyńskich ploteczkach. Dodać do tego należy dobry humor, wymarzoną pogodę i świeże powietrze – wyjazd bardzo się udał!

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kuźniczce Nowej 1d i 2d

Dnia 11 maja 2016 r. uczniowie kl. Id i IId wraz z wychowawczyniami, panią U. Michalską, M. Sikorą i S. Łopatką byli na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym w Kuźniczce Nowej. Dzieci uczestniczyły w programie edukacyjnym „Od ziarenka do bochenka”, dzięki któremu mogły poznać pracę ludzi w dawnych czasach oraz narzędzia służące dawniej przy produkcji chleba. Z dużym zainteresowaniem próbowały pracy tymi narzędziami: młócenie cepami, oddzielanie plew od ziarna, mielenie ziaren na mąkę w żarnach oraz obserwowały, jak przygotowywano ziemię pod zasiew, pracę konia ciągnącego pług, a także bronowanie.

Czytaj dalej...

Poznajemy nasze miasto – 05.05.2016r.

Piękna pogoda, pozytywne nastawienie, wysiłek fizyczny i świetna zabawa...to wszystko przeżyli trzecioklasiści - uczestnicy wycieczki  szlakiem malowniczych zakątków po Dąbrowie Górniczej. Wycieczka odbyła się w ramach obchodów stulecia nadania praw miejskich naszemu miastu.  Dąbrowa to miasto pełne krajobrazowych
i przyrodniczych ciekawostek, urokliwych miejsc dostarczających okazji do wypoczynku, rekreacji i turystyki. Pod opieką przewodnika razem z wychowawczyniami Anną Surowiec, Dorotą Konopelską, Alicją Liebich i Elizą Kołodziej, uczniowie klas trzecich zwiedzili pomnik przyrody Wywierzyska w Strzemieszycach.

Czytaj dalej...

Obchody Dnia Ziemi w PKZ

29 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbyły się obchody z okazji Dnia Ziemi. Tegoroczna impreza pod hasłem „Emisja spalin, palący problem” zgromadziła wielu młodych artystów  m.in. z dąbrowskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: IIa, IIc oraz IIe; dzieci  przedstawiły program artystyczny , pt.” Bajka o Smogu” przygotowany przez panie: Iwonę Woźny oraz Edytę Dziubę. Inscenizacja dotyczyła niezwykle aktualnego problemu współczesnego świata, a mianowicie zanieczyszczenia  środowiska  spalinami.

Czytaj dalej...

100 LAT DĄBROWY GÓRNICZEJ

27 kwietnia uczniowie klasy 5d pod opieką mgr Ksymeny Jasiewicz i mgr Danieli Szyszki, w ramach obchodów stulecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej, dokładniej przyjrzeli się wybranym zabytkom naszego miasta. Wędrówkę rozpoczęli od pomnika Żołnierza Zwycięzcy na Placu im. Józefa Bema w Gołonogu, następnie przeszli pod pomnik Bohaterom Armii Czerwonej przy ul. Piłsudskiego, poznając przy tym wydarzenia związane z walkami
o wyzwolenie Dąbrowy Górniczej. Kolejnymi etapami wycieczki były: Sanktuarium św. Antoniego z Padwy i Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, gdzie uczniowie wysłuchali historii i ciekawostek związanych z tymi miejscami. Pogoda nie sprzyjała, mimo to wyjście było udane.

„BĄDŹ KREATYWNY I BAW SIĘ!”

26 kwietnia 2016 roku w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Dar serca” uczniowie klasy IIIB
z wychowawczynią Anną Surowiec odwiedzili świetlicę środowiskową.
Razem z wychowankami świetlicy wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych. Naszym zadaniem było namalować „Moje ulubione owoce” nie za pomocą farb,
a przy użyciu plasteliny, którą trzeba było rozetrzeć na kartce.

Czytaj dalej...

Telefony:

 

sekretariat: 32 262 51 62

(w godzianch 8-15)

fax: 32 262 51 62

Adres:

ulica: Adamieckiego 12

41 - 300 Dąbrowa Górnicza

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Kronika 2015/2016