SP20

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca to najbardziej oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień roku szkolnego - uroczyste zakończenie zajęć szkolnych i początek upragnionych wakacji. Prowadzący uroczystość uczniowie klas piątych powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, gości oraz rodziców obecnych na akademii. Z rąk Pani dyrektor Renaty Witas-Osuszek najlepsi i najaktywniejsi uczniowie, którzy wypracowali średnią ocen 5,0 i powyżej oraz wzorowe zachowanie, odebrali zasłużone laury. Uroczystość stała się również okazją do nagrodzenia za stuprocentową frekwencję. Podziękowania i zaszczytny tytuł „Przyjaciela szkoły” wręczono rodzicom, którzy w wyjątkowy sposób zaangażowali się w pracę na rzecz szkoły.


Podniosłym momentem była chwila pożegnania z proboszczem parafii p.w. „Nawrócenia Świę¬te¬go Pa¬wła Apostoła” ks. Grzegorzem Solarewiczem oraz odchodzącą na emeryturę Panią Alicją Krawczyk. Nawet najpiękniejsze słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za cierpliwość i wytrwałość w niesieniu daru nauki.
„Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy,
tym, którzy potrafią chwycić tę nić
z kropel i ze lśnień, dedykujemy
ten ogród zaczarowany, bo...
Różne są drogi wiodące przez życie
i różne ludzkiej dobroci są style.
Jest też i taki: bez pozy, reklamy,
bez pawich piórek i skrzydeł motylich.
Dobroć, co płomień jasnej życzliwości
w czynu realne kształty przyobleka
i całym życiem wiernie, nieprzerwanie
trwa w służebnictwie drugiego człowieka.”
Po uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim życzymy beztroskich wakacji, nowych przyjaźni i radosnego powrotu do szkoły - do zobaczenia we wrześniu!!!

Telefony:

 

sekretariat: 32 262 51 62

(w godzianch 8-15)

fax: 32 262 51 62

Adres:

ulica: Adamieckiego 12

41 - 300 Dąbrowa Górnicza

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Kronika 2015/2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016